2000 West Yellowstone Nordic Ski Camp
WYSEF Biathlon - Day 1 - Sprint

Sponsored in part by Toko and Yoko
                                                                               

                            REPORT : Overall Times                             

FEMALE 
Plc Bib    Name             Class   Hometown       ID  #   Time(Class Plc)  Pace
================================================================================
1   162  Kate Eklin         AIR                  3   2       19:07.4 (1)  
2   184  Zoe Roy            NOV                  1   3       13:29.0 (1)  
3   182  Joanne Reid        NOV1 Palo Alto, C    3   1       15:55.0 (1)  
4   165  Rachel Steer       S                    1   0       25:10.3 (1)  
5   166  Jill Krause        S                    0   4       25:43.8 (2)  
6   171  Andrea Nahrgang    S                    1   3       26:05.9 (3)  
7   170  Kristina Sabastean S                    0   1       26:08.7 (4)  
8   161  Jaime Mueller      S    SLC, UT         0   1       27:08.6 (5)  
9   164  Sara Riley         S                    0   1       27:10.4 (6)  
10  167  Sara Granroth      S                    0   3       27:17.1 (7)  
11  173  Robyn Williams     S    Calgary, AB     1   3       28:37.4 (8)  
12  175  Betty Stroock      M    Bozeman, MT     2   2       30:47.9 (1)  
13  174  Michelle Struemph  S                    0   4       31:22.9 (9)  
14  169  Lindsay Cox        JR                   3   4       31:36.5 (1)  
15  163  Rebecca Connell    S                    4   2       32:10.4 (10  
16  172  Tracy Dooley       S                    1   4       32:15.4 (11  
17  168  Elizabeth Pike     S                    3   3       35:44.5 (12  

MALE   
Plc Bib    Name             Class   Hometown       ID  #   Time(Class Plc)  Pace
================================================================================
1   183  Garrett Reid       NOV  Palo Alto, C    0   0       12:03.0 (1)  
2   181  Carl Reid          NOV2 Palo Alto, C    0   0       15:23.0 (1)  
3   180  Travis Ouren       NOV3 Bozeman, MT     5   0       24:34.0 (1)  
4   140  Jeremy Teela       S                    2   2       29:21.3 (1)  
5   130  Jay Hakkinen       S                    3   1       29:21.5 (2)  
6   138  Curt Schreiner     S                    0   0       29:25.4 (3)  
7   139  David Gieck        S                    1   1       29:33.1 (4)  
8   125  Lawton Redman      S                    0   2       30:31.1 (5)  
9   147  Ian Harvey         S                    1   1       30:56.0 (6)  
10  123  Dan Westover       S                    0   1       31:24.8 (7)  
11  127  Rob Rosser         S                    2   1       31:28.7 (8)  
12  124  Jason Rolling      S                    1   1       31:30.6 (9)  
13  116  Jesse Hansen       S                    0   1       31:31.6 (10  
14  126  Doug Driessen      S                    0   2       31:58.7 (11  
15  132  Simon Premoze      S    SLC, UT         4   0       32:28.8 (12  
16  106  Brian Lilly        S                    1   2       32:38.6 (13  
17  114  Sergei Vinogradov  S                    2   2       32:40.0 (14  
18  142  Scott Doughty      S                    1   2       32:41.6 (15  
19  113  Brett Piper        S                    2   2       32:48.5 (16  
20  146  Jesse Downs        S                    3   3       32:52.4 (17  
21  104  Jacob Beste        S    Minneapolis,    2   0       33:09.4 (18  
22  137* Erich Wilbrecht    S    Jackson, WY     2   3       33:12.5 (19  
23  115  Simon Lick         JR   Grand Rapids    0   1       33:21.5 (1)  
24  110  Shaun Marshall-pry M    Bozeman, MT     2   1       33:24.0 (1)  
25  102  Paul Gorbold       S                    0   2       33:33.5 (20  
26  133  Doug Bernard       S                    2   2       33:54.3 (21  
27  145  Michael Brothers   S                    2   4       33:59.0 (22  
28  144  Mark Matheny       S                    0   1       34:00.3 (23  
29  122  Dain LaRochoe      S    Park City, U    1   1       34:10.5 (24  
30  120  Scott Creel        M                    1   3       34:19.3 (2)  
31  119  John Engen         S                    2   2       34:29.4 (25  
32  149  Andy Fisher        S                    2   0       34:34.0 (26  
33  105  Karl Granroth      S    Marquette, M    2   3       34:41.1 (27  
34  118  Marcel Vifian      S    Winter Park,    1   3       35:00.0 (28  
35  107  Dave Cleveland     M    Fraser, CO      0   3       35:02.2 (3)  
36  131  Jared Eklin        JR                   3   3       35:47.8 (2)  
37  101* Keith Woodward     M    East Corinth    3   3       36:00.4 (4)  
38  141  Brian LeDuc        JR                   3   2       36:37.8 (3)  
39  148  Barry Schmitt      S                    2   2       37:15.3 (29  
40  135  Kurt Farchmin      JR                   1   3       37:29.3 (4)  
41  128  Kevin Patzoldt     JR                   0   0       37:32.0 (5)  
42  143  Clifford Morgan    S                    2   3       37:50.4 (30  
43  103  Nathan Erlandson   JR   Grand Rapids    1   4       38:04.2 (6)  
44  129  Brian Letourneau   S                    1   2       38:54.3 (31  
45  121  Phil Stenstrom     S    Spokane, WA     0   5       42:33.7 (32  
46  109  Tyler Gerling      JR                   1   4       42:35.3 (7)  
47  136  Lauren Kostoff     M                    1   0       42:35.7 (5)  
48  108  Mike Conway        M    Sun Prairie,    3   2       44:20.6 (6)  
49  112* Ben Byrne          JR                   2   5       46:54.1 (8)  
50  117* Pete Bailey        M    Woodinville,    4   4       50:56.6 (7)  
51  111  Shaun Mistlebauer  M    Wasau, WI       5   5       52:52.1 (8)